Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün608
mod_vvisit_counterDün1268
mod_vvisit_counterBu Hafta608
mod_vvisit_counterBu Ay10859
mod_vvisit_counterTüm2825551

Bugün: 17 Ara 2017

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 125 ziyaretçi çevrimiçi

Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar mı

Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar mı

Hayır. İyileşme süreci sonrasında vajinismus tekrarlamaz. Çünkü vajina ve zihin arasındaki  ilişkiye girme  korkusu ortadan kalkar. Tedavi sürecinde kadın cinsel ilişkinin  güvenli, ağrısız, normal  şeklini benimser. Bu sayede pelvik taban kasların kasılması ve kaç ya da savaş tepkisi engellenir.

 

Bu konuda tabi ki doğru ve bilimsel yöntemlerle yapılmış bir tedaviden bahsediyoruz.Ticari kaygılarla ortaya atılmış, ’15 dk da vajinismustan kurtulun!!!’ ya da ‘2 günde hipnozla vajinismus tedavisi!’ gibi bilimsellikten uzak, şarlatanca söylemlerde bahsetmiyoruz.

Vajinismus tedavisinde önemli olan nokta; vajinismusun nedenini doğru tespit etmektir.Her kadının nedeni farklıdır, kullanılan bir yöntem herkesi iyileştirecek anlamına gelmez. Vajinismus tedavisi bilimsel ve ciddiyet gerektiren bir yaklaşımdır.

Tedavinin amacı kalıcı sağlıklı cinsel yaşamdır. Vajinismusu sizin yaşınız kadar  yılların birikimi ile oluşmuş bir puzzle gibi düşünün,  kalıcı bir tedavi için puzzle parçalarını tek tek bulmak gerekir.Doğru şekilde yapılan bir tedavi ile,  gebelik, doğum, cerrahi gibi durumlar olsa dahi  vajinismus geri gelmez.

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Salı, 06 Kasım 2012 19:31

Takip 6720.

Konuyu Oyla

(5 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular