Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün976
mod_vvisit_counterDün862
mod_vvisit_counterBu Hafta8254
mod_vvisit_counterBu Ay19666
mod_vvisit_counterTüm2902658

Bugün: 18 Mar 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 12 ziyaretçi çevrimiçi

Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler

Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler

1- Eşin desteği: Vajinismus ve tedavisi konusunda bilgi sahibi ve işbirlikçi bir eşin varlığı, modelin başarısı ve hızı üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

2- Tutarlı çaba: Bazı kadınlar önerileri yakından takip edip uygulayıp başarıya ulaşırken, bazıları önerileri ciddiye almaz ve zorlanır. Burada önemli olan tutarlı bir çaba harcamak ve inanmaktır.

3- Değişik düzeylerde motivasyon: Bazı çiftler büyük bir istekle egzersizleri yaparlar.

4- Profesyonel yardım yapan cinsel terapistin yeterliliği: Tecrübeli bir cinsel terapistin doğru teşhiste bulunması ve o kişiye özel bir tedavi programı hazırlaması ve desteği yararlı olacaktır.

5- Fiziksel sağlık: PC kaslarının sağlıklı olması kadar kişinin genel sağlığının da yerinde olması tedavi sürecide etkili olacaktır.

6- Eşlik eden ruhsal sorunlar: Diğer psikolojik durumların varlığı, örneğin depresyon, tedavi sürecinde rol oynayacaktır.

7- Yaşam koşullarının karmaşası: Okul, iş, kariyer gibi zamanı verimli kullanmayla ilgili problemler, değerli tedavi saatinden çalabilir.

8- Duygusal bariyerlerin olması: Duygusal küntlük ve diğer denemeler sonucunda oluşmuş başarısızlık korkusu gibi duygular tedavi sürecinin uzamasına neden olabilir.

9- Geçmiş olumsuz hatıralar: Bazı kadınların cinsel taciz, saldırı gibi karmaşık geçmişleri vardır, bu durumlar farklı bir zamanın ayrılmasını gerektirir.

10- Eğitim düzeyi ve dil yeterliliği: Cinsel ve ruhsal bilgilendirme süreçlerinin uzamasında veya kısalmasında eğitim düzeyi önemli bir faktör olabilir.

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Salı, 06 Kasım 2012 17:40

Takip 4163.

Konuyu Oyla

(0 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular