Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün200
mod_vvisit_counterDün1130
mod_vvisit_counterBu Hafta1330
mod_vvisit_counterBu Ay13012
mod_vvisit_counterTüm2876765

Bugün: 20 Şub 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 4 ziyaretçi çevrimiçi

Elim Sende Sendromu Nedir?

Elim Sende Sendromu Nedir?

Kadının vajinismusu tedavi edilip iyileştirilse de, bazen erkekteki sertleşme sorunu devam edebilir. Biz CİSED olarak bu duruma “Elim Sende Sendromu” adını veriyoruz. Elim Sende Sendromu’nda kadın istediğinde erkek, erkek istediğinde ise kadın sorun çıkararak sırasını savıyor.

Yani vajinismus tedavisinin sonlarına doğru yaşanan Elim Sende Sendromu çifti olumsuz etkileyebiliyor. Yine penis-vajina birlikteliğini içeren tedavi başarılı bir şekilde sonuçlansa da erkeklerde zamanla cinsellikten uzak durma eğilimi ve eşlerine karşı cinsel soğukluk başlayabiliyor. Hatta vajinismus erkekleri yatağa girmek istemeyebiliyorlar. Çünkü geçmişte yaşananlar vajinismus erkekleri tarafından bilinçdışı reddedilme olarak değerlendirilebiliyor.

Bu nedenler vajinismusun sadece kadının değil, çiftin ortak problemi olduğunun ve tedavinin çiftle birlikte yapılması zorunluluğunun da birer kanıtı olarak değerlendirilebilir. Ancak vajinismus sorununa sahip kadınların kocalarında zaman içinde ortaya çıkan cinsel isteksizlik, erken boşalma veya sertleşme bozuklukları, doğru ve sağlıklı bir cinsel terapi sürecinden sonra başlayan cinsel hayat ile kısa bir süre içinde son bulabiliyor.

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Cumartesi, 10 Kasım 2012 16:38

Takip 2263.

Konuyu Oyla

(1 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular