Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün506
mod_vvisit_counterDün862
mod_vvisit_counterBu Hafta7784
mod_vvisit_counterBu Ay19196
mod_vvisit_counterTüm2902188

Bugün: 18 Mar 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 82 ziyaretçi çevrimiçi

Vajinismustan Kurtulanlar

Vajinismustan Kurtulanlar

Vajinismus kolayca teşhis ve çabucak tedavi edilebilir. Tedavisi her zaman başarılıdır. Tedavi süresi, iyi ilişkileri olan motive edilmiş çiftlerde genellikle çok kısadır; ancak devamlı ağrı çeken, motivasyonu az olan, ilişkideki çatışmalar yaşayan ya da motive olamayan ve özellikle iş birlikçi olmayan bir eş olduğu durumlarda, tedavi süresi uzayabilir. Yani biri kolayca tedavi edilen ve diğeri ise standart klinik müdahalelere direnen ama eninde sonunda tedavi edilen olmak üzere iki tip vaka vardır.

 

Bu nedenle, tedavinin etkinliğinin belirlenmesine yönelik ilave sonuç çalışmaları ile vajinismusun fiziksel ve psikolojik belirleyicilerini ele alan daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğu aşikardır. Çiftin kendini vajinismus hakkında bilgilendirmesi, vajinismusun üstesinden gelebilmesinin en temel şartıdır.

Vajinismusun ne olduğuna ve neden ortaya çıktığına ilişkin doğru bir anlayış, cinsel hayatın yeniden düzenleme sürecinde anlamlı bir yardımcı faktör olacaktır. Vajinismusun kolayca teşhis edildiği ve çabucak tedavi edildiği konusundaki yaygın düşünceye rağmen, bazen tedavisi her zaman kolay olmayabilir. Çünkü tedavinin başarısı ve süresi vajinismusu yaratan faktörlerde gizlidir.

Tedavi sonucu, iyi ilişkileri olan motive edilmiş çiftlerde genellikle olumludur; ancak yaşanan zorluklara, genellikle devamlı ağrı, motivasyon azlığı, ilişkideki çatışmalar ve motive olamayan ya da iş birlikçi olmayan partnerlerin olduğu durumlar eşlik eder.

Vajinismusu yenenlerin kendi ağızlarından
yaşadıklarını okumak için tıklayınız...


İlginizi Çekebilecek Konular