Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün119
mod_vvisit_counterDün1011
mod_vvisit_counterBu Hafta5070
mod_vvisit_counterBu Ay11148
mod_vvisit_counterTüm2874901

Bugün: 17 Şub 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 32 ziyaretçi çevrimiçi

Vajinismusta doğru ve yanlış olanlar...

Vajinismusta doğru ve yanlış olanlar...

Ülkemizde cinsellik halen ciddi bir tabudur ve cinsel eğitim hala verilmemektedir. Bu nedenle genç kızlar doğruyu ve yanlışı bilememekte kulaktan dolma yanlış ve yetersiz bilgiler alarak ilk cinsel ilişkiyi çok korkutucu, ürkütücü hatta dayanılmaz bir ağrı ve acı verecek bir deneyim gibi algılamaktadırlar.

İlk cinsel ilişkide kızlık zarının açılması sırasında çok fazla ağrı ve acı çekeceklerine, aşırı kanama olacağına, vajinanın parçalanacağına, bayılıp fenalaşacaklarına, hastanelik olacaklarına, hatta öleceklerine, penisin vajina içine girip tekrar çıkmayacağına ve kilitlenip kalacağına inanmaktadırlar. Evli çiftler ilk gece ilişkiye girememe tablosu ile karşılaşırlar.

Bu abartılı ve yanlış bilgiler vajinismusun bir nedeni olduğu gibi, çözüme giden yolda da en büyük engellerden birini oluşturmaktadır. Ama sebep her ne olursa olsun cinsel ilişkiye girememe hastalığı olan vajinismusun %100 tedavisi olduğu bilinmelidir.

Çünkü cinsellik beyinde başlar. Beyin, en önemli ve en büyük cinsel organdır. Kişi beynini doğru kullanırsa sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamı olur, cinsel bilgisizlik nedeniyle yanlış kullanırsa da vajinismus (vajinusmus) olur.

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Pazar, 04 Kasım 2012 18:09

Takip 2561.

Konuyu Oyla

(1 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular