Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün205
mod_vvisit_counterDün1130
mod_vvisit_counterBu Hafta1335
mod_vvisit_counterBu Ay13017
mod_vvisit_counterTüm2876770

Bugün: 20 Şub 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 9 ziyaretçi çevrimiçi

İlk ilişkide ağrı ve kanama olmasının nedenleri...

İlk ilişkide ağrı ve kanama olmasının nedenleri...

İlk gece ilişkide ağrı ve kanama olmasının birden çok nedeni olabilir. Bunlar aşırı ruhsal gerginlik, vajinanın kuru olması, sıyrık ve zedelenmelerdir.

-Aşırı ruhsal gerginlik: Korku ve endişe  gerginlik yaratır. Vücut tehlikeli olduğuna inandığı bir durumdan kadını korumak için harekete geçer. Sinirsel gerginlik kaslarda gerilmeye yol açar. Vajina kasları kasılır, penisin vajinaya girmesi zorlaşır, ilişki bir mücadeleye döner. Zorladıkça kasılma artar ve ağrı oluşur.

-Vajinanın kuru olması: Cinsel uyarılma ve cinsel istek vajinada ki salgı bezlerini harekete geçirir ve  sulandırır. Ön hazırlık olmadan bir an önce yapalım kurtulalım diye düşünerek  ilişki kurmaya çalışmak ağrıya neden olur. Kuru bir vajinanın ilişki için zorlanması acı ve kanamaya  neden olur.

-Sıyrık ve zedelenmeler oluşması: İlk gece, ilk ilişkideki zorlamalar vajin girişinde ve içerisinde  sıyrıklara ve zedelenmelere  neden olabilir. Ve daha sonraki ilişkilerde de  bu zedelenmeler ağrıya neden olur.Kasların zorlanması kaslarda zedelenme ve deri sıyrıklarına  neden olabilir. Cinsel ilişkiye girmek için yapılan zorlamalarda, idrar yapılan yer vajinaya yakın olduğundan yanlışlıkla buraya yapılan zorlu sürtünmeler idrar yaparken ağrılara ve zedelenmelere neden olabilir.

Dikkat vajinismusa sebep olabilirsiniz.

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Cumartesi, 10 Kasım 2012 16:14

Takip 12202.

Konuyu Oyla

(5 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular