Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

basinda vajinismus

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

vajinismus sizlerden gelenler

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1160
mod_vvisit_counterDün1036
mod_vvisit_counterBu Hafta3837
mod_vvisit_counterBu Ay14036
mod_vvisit_counterTüm2057488

Bugün: 11 Şub 2016

ÖNE ÇIKAN KONULAR


VAJİNİSMUS NEDENLERİ
Vajinadaki istem dışı kasılmalar, çoğu kadın için büyük ve kötü bir sürpriz olur. Bu kaslar kişinin bilinçli kontrolünden bağımsız olarak kasılmaktadır. Vajinismus yaşayan kadınlar aslında cinsel birleşme... (Devamı...)


VAJİNİSMUSTA YANLIŞ YÖNTEMLER NELERDİR?
Vajinismusun Batılı ülkelerde görülme sıklığı %1 - %6 arasında iken Türkiye'de %10’dur.Tabi bu tedavi için başvuran vajinismus hastaları arasında bir istatistiktir.Gizlilik içinde vajinismus... (Devamı...)


TEDAVİDEN SONRA VAJİNİSMUS TEKRARLAR MI?
Bu konuda tabi ki doğru ve bilimsel yöntemlerle yapılmış bir tedaviden bahsediyoruz.Ticari kaygılarla ortaya atılmış, ’15 dk da vajinismustan kurtulun...(Devamı...)

SOSYAL AĞLAR

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 271 ziyaretçi çevrimiçi

ANKET

Daha önce vajinismus tedavisi oldunuz mu?
 

İlk ilişkide ağrı ve kanama olmasının nedenleri...

İlk ilişkide ağrı ve kanama olmasının nedenleri...

İlk gece ilişkide ağrı ve kanama olmasının birden çok nedeni olabilir. Bunlar aşırı ruhsal gerginlik, vajinanın kuru olması, sıyrık ve zedelenmelerdir.

-Aşırı ruhsal gerginlik: Korku ve endişe  gerginlik yaratır. Vücut tehlikeli olduğuna inandığı bir durumdan kadını korumak için harekete geçer. Sinirsel gerginlik kaslarda gerilmeye yol açar. Vajina kasları kasılır, penisin vajinaya girmesi zorlaşır, ilişki bir mücadeleye döner. Zorladıkça kasılma artar ve ağrı oluşur.

-Vajinanın kuru olması: Cinsel uyarılma ve cinsel istek vajinada ki salgı bezlerini harekete geçirir ve  sulandırır. Ön hazırlık olmadan bir an önce yapalım kurtulalım diye düşünerek  ilişki kurmaya çalışmak ağrıya neden olur. Kuru bir vajinanın ilişki için zorlanması acı ve kanamaya  neden olur.

-Sıyrık ve zedelenmeler oluşması: İlk gece, ilk ilişkideki zorlamalar vajin girişinde ve içerisinde  sıyrıklara ve zedelenmelere  neden olabilir. Ve daha sonraki ilişkilerde de  bu zedelenmeler ağrıya neden olur.Kasların zorlanması kaslarda zedelenme ve deri sıyrıklarına  neden olabilir. Cinsel ilişkiye girmek için yapılan zorlamalarda, idrar yapılan yer vajinaya yakın olduğundan yanlışlıkla buraya yapılan zorlu sürtünmeler idrar yaparken ağrılara ve zedelenmelere neden olabilir.

Dikkat vajinismusa sebep olabilirsiniz.

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Cumartesi, 10 Kasım 2012 16:14

Takip 9225.

Konuyu Oyla

(5 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular