Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün112
mod_vvisit_counterDün435
mod_vvisit_counterBu Hafta3593
mod_vvisit_counterBu Ay11996
mod_vvisit_counterTüm2808574

Bugün: 19 Kas 2017

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 103 ziyaretçi çevrimiçi

Vajinismus Terapisi

Vajinismus Terapisi

Vajinismus terapisi dediğimiz aslında vajinismus tedavisinin bir sürecidir. Vajinismus hastalığı bilindiğinin aksine aylarca süren bir tedavisi yoktur. Vajinismus hastasının durumuna göre 3-5 seansta çözülebilecek bir psikolojik hastalıktır.

Vajinismus hastaları; tedavi olma süreçlerini, çift olarak tedavi olmak istediklerine karar verdikleri anda başlatırlar. Vajinismus terapisi birçok hastaya saçma gelebilmektedir. Hastalarda “Benim korkarak yapamadığım bir şeyi doktor bana nasıl yaptıracak” düşüncesi oluşmaktadır. İşte vajinismus terapisi burada devreye girerek kısa süre içerisinde çiftlerimiz tedavi olabilmektedir.

 

Vajinismuslu bayanlar, öncelikle vajinismus tedavisini internette araştırmaktadır. Bilindiği gibi internet ağında bir çok yalan yanlış bilgi bulunmaktadır. Vajinismus tedavisi kişiye özgü bir tedavi olduğundan, başkası için uygun tedavi yöntemi size uygun olmayabilir.

Vajinismus terapisi dediğimiz şey; hastanın ruhsal ve duygusal olarak tedaviye hazır edilme sürecidir. Hasta mevcut bulunan kaygı ve korkuları öncelikle ortadan kaldırmak gereklidir. Korku ve kaygıları ortadan kaldırdıktan sonra vajinismus (vaginismus) tedavisi kısa sürede gerçekleşmektedir.

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Cuma, 29 Mayıs 2015 11:10

Takip 2405.

Konuyu Oyla

(2 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular